Dienos sakinys
Melagiui platus kelias nueiti, bet siauras sugrįžti.
Naujienos
Žodynai ir kt.
Rinktinis žodynėlis
Apklausos, testai
Skaitiniai
Žaidimai
Mokytojams
Pokalbiai
Seminarai
Archyvas
Nuorodos
Rašykite
Apie šiuos namus
Prisijungti
 
 

 
Peržiūrėti: Diskusijos
Rita_[LKI]
administruoja
Žinutės: 242
graph
 
Kokių reikia kalbos leidinių? - 2007-03-01 00:13 Naujajame pokalbių kampelyje naujų temų dar nesiranda, tik daugėja žvilgčiojančių į senesnes žinutes. Taip yra, manau, dėl dviejų priežasčių: arba atrodo neverta gaišti laiko ir neįdomu, arba gal iš pradžių nedrąsu naujoj vietoj.

Todėl siūlau visiems įkandamą temą apie kalbos leidinius. Kokiais dažniausiai naudojatės (ir spausdintais, ir internetiniais)? Ko juose ieškote, ko pasigendate?
  | | Komentuoti gali tik registruoti svetainės lankytojai.
Rimas N
lankytoja(s)
Žinutės: 7
graphgraph
 
Kokių reikia kalbos leidinių? - 2007-10-21 20:27 Dažniausiai naudojuosi Lietuvių kalbos žodynu norėdamas išsiaiškinti žodžių reikšmes.
  | | Komentuoti gali tik registruoti svetainės lankytojai.
aruta
lankytoja(s)
Žinutės: 2
graphgraph
 
Kokių reikia kalbos leidinių? - 2008-01-17 01:19 Naudojuosi Dabartinės lietuvių kalbos žodynu (internete). Tačiau jame yra tik žodžiai vardininko linksniu, o dažnai reikia to žodžio kitu linksniu, tiksliau, sužinoti ar naudojamas jis taip ar ne. Čia gal daugiau reikėtų žodyno, kuriame būtų žodžių išsireiškimai ar posakiai, net nežinau. O gal internete yra, bet aš tik nežinau.
  | | Komentuoti gali tik registruoti svetainės lankytojai.
Rita_[LKI]
administruoja
Žinutės: 242
graph
 
Kokių reikia kalbos leidinių? - 2008-01-17 23:38 Išties „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ ne vienas pasigenda daugiau vartosenos pavyzdžių, kurie rodytų ne tik vardininką, bet ir kitas žodžių formas, taip pat atskleistų vartojimo su kitais žodžiais (pagal reikšminį, gramatinį junglumą) išgales. Be to, internetinis (4-asis) šio žodyno variantas kai kuriais atžvilgiais jau kiek senstelėjęs, nes 5-asis papildytas naujais žodžiais. Netrukus kompaktine plokštele bus išleistas ir 6-as leidimas.
Vilčių teikia LKI baigiamas rengti naujas „Bendrinės lietuvių kalbos žodynas“, kur taisyklingos vartosenos pavyzdžių žada būti daugiau ir įvairesnių. Tačiau to leidinio dar teks lukterti.

Mūsų bendrinės kalbos norminimo istorijoje yra susiklosčiusi tradicija eiti ir kitu keliu – leisti kalbos taisymų ir patarimų žodynus ir sąvadus (šiek tiek apie juos galite rasti šios svetainės skyrelyje PARANKINIAI LEIDINIAI). Tačiau tokie darbai reikalingesni kalbos specialistams (įskaitant redaktorius, vertėjus, kalbos tvarkytojus ir pan.). O visai visuomenei populiariai pateiktų taisyklingos vartosenos duomenynų, ypač internete, žinoma, trūksta. Ačiū Jums už geras mintis.
  | | Komentuoti gali tik registruoti svetainės lankytojai.
Peržiūrėti: Diskusijos