Dienos sakinys
Atradę siūlą, rasim ir kamuolį.
Naujienos
Žodynai ir kt.
Rinktinis žodynėlis
Apklausos, testai
Skaitiniai
Žaidimai
Mokytojams
Pokalbiai
Seminarai
Archyvas
Nuorodos
Rašykite
Apie šiuos namus
Prisijungti
 
 

 
Peržiūrėti: Diskusijos
SAVE
lankytoja(s)
Žinutės: 18
graphgraph
 
įvesti ultragarsu - 2013-03-07 23:04 Medicinos srityje gana dažnai veiksmažodis įvesti netaisyklingai vartojamas reikšmėmis suleisti, įleisti, įšvirkšti, vartoti arba įkišti, įleisti. Kaip reikėtų sakyti kalbant apie įvairias veido procedūras, atliekamas ultragarso aparatu? Pvz., Hialurono rūgšties ir kolageno įvedant ultragarso aparatu poveikis dehidratuotai veido odai; koncentratų įvedimas ultragarsu, ir pan.
  | | Komentuoti gali tik registruoti svetainės lankytojai.
Rita_[LKI]
administruoja
Žinutės: 237
graph
 
įvesti - 2013-03-09 18:49 Į Jūsų klausimą galima atsakyti tik gerai perpratus pačios procedūros esmę, o tai geriausiai gali paaiškinti tos srities specialistai. Šiokį tokį vaizdą galima susidaryti pasižvalgius informacijos internete. Pvz. (kalba netaisyta):

Palyginus neseniai beadatinėms injekcijoms yra pradėtas naudoti ultragarsas. Ultragarsiniai vaistų pristatymo per odą įtaisai dažniausiai yra skirti pagreitinti vaistų įsiskverbimą per didesnius odos plotus. Ultragarsinės injekcijos pagal savo pobūdį taip pat gali būti labai įvairios. Be klasikinės, kada vaistų prasiskverbimo simuliavimui naudojamas vienas ultragarsinio dažnio diapazonas, gali būti naudojami ir papildomi ultragarso dažniai kai vienas iš ultragarsinio keitiklio dažnių atlieka sužadinantį vaidmenį, atverdamas, odos poras, o kitas pumpuoja vaistus.

Bendrojoje interneto vartosenoje, kalbant apie ultragarso procedūras, vyrauja įvesti, o daiktavardinis junginys dažniausias su tarptautiniu žodžiu injekcija (pvz., hialurono rūgšties injekcijos – nors šios gali būti ir adatinės, ne tik ultragarsinės).

Pagal reikšmę artimiausiais lietuviškas veiksmažodis, matyt, būtų įleisti, veiksmo pavadinimas – įleidimas (kai netinka injekcija).
  | | Komentuoti gali tik registruoti svetainės lankytojai.
SAVE
lankytoja(s)
Žinutės: 18
graphgraph
 
įvesti - 2013-03-10 18:27 Ačiū už atsakymą.
  | | Komentuoti gali tik registruoti svetainės lankytojai.
Peržiūrėti: Diskusijos