Dienos sakinys
Juokėsi puodas, kad katilas juodas.
Naujienos
Žodynai ir kt.
Rinktinis žodynėlis
Apklausos, testai
Skaitiniai
Žaidimai
Mokytojams
Pokalbiai
Seminarai
Archyvas
Nuorodos
Rašykite
Apie šiuos namus
Prisijungti
 
 

 
Peržiūrėti: Diskusijos
rugiu_gele
lankytoja(s)
Žinutės: 23
graphgraph
 
Kokią vietovardžio formą rinktis bibliografijoje? - 2011-09-20 17:01 Vėl klausiu Jūsų gana subtilaus, manyčiau, klausimo. Kokią vietovardžio formą (senąją ar dabartinę) reikėtų rinktis nurodant tam tikro straipsnio, knygos ar pan. bibliografiją? Pvz., tam tikra knyga, kuria buvo naudojamasi rašant straipsnį, išleista 1909 m. Išleidimo vieta: Varšava. Tačiau šiuo metu juk mes turima Varšuvą.

Tad ar derėtų palikti senąją formą ar vartoti dabartinę?
Kiek žinau, šiuo klausimų kokių nors griežtų taisyklių nėra. Mano nuomone, reikėtų palikti senąją formą laikantis autentiškumo. Bet galbūt aš klystu?

Iš anksto ačiū už atsakymą.
  | | Komentuoti gali tik registruoti svetainės lankytojai.
Rita_[LKI]
administruoja
Žinutės: 233
graph
 
Kokią vietovardžio formą rinktis bibliografijoje? - 2011-09-22 04:30 Bibliografijos pateikimas yra susitarimo dalykas, priklausantis ir nuo tradicijos. Taigi geriausiai čia galėtų patarti patyrę leidyklų redaktoriai. Būna, kad skirtingos leidyklos ar leidiniai (žurnalai) turi susidarę savo taisykles.

Konkrečiu Jūsų atveju pritarčiau, kad reikėtų palikti autentišką toje 1909 m. išleistoje knygoje nurodytą formą Varšava. Tai kartu ir neklaidinantis ženklas skaitytojams, jeigu jie patys ieškotų to leidinio bibliotekų kataloguose.
  | | Komentuoti gali tik registruoti svetainės lankytojai.
Peržiūrėti: Diskusijos