Dienos sakinys
Tiesiai arčiau, aplink greičiau.
Naujienos
Žodynai ir kt.
Rinktinis žodynėlis
Apklausos, testai
Skaitiniai
Žaidimai
Mokytojams
Pokalbiai
Seminarai
Archyvas
Nuorodos
Rašykite
Apie šiuos namus
Prisijungti
 
 
Mokytojams
2012-02-13

Šiame svetainės puslapyje – netikėtai atsirandantys sąlyčio taškai su tuo, kas vyksta mūsų mokyklose. Straipsnių apie kalbos mokymą ir mokyklų reikalus galima rasti puslapyje SKAITINIAI.

Jei norite parašyti komentarą, jo langelis puslapio apačioje.


2017-04-15

2017 m. balandžio 12 d. Radviliškio Vinco Kudirkos gimnazijoje vykusioje parodoje „Sužinokime. Tobulėkime. Veikime“ dr. Rita Miliūnaitė skaitė pranešimą mokytojas lituanistams „Kalbos normos mokykloje. Kur ieškoti etalono?“.

2017-03-31

2017 m. kovo 24 d. LKI Mokyklinės lituanistikos temos vadovė dr. Aurelija Tamulionienė ir Bendrinės kalbos normų tyrimo temos vyr. laborantė Agnė Aleksaitė dalyvavo konferencijoje „Gimtoji kalba mokykloje VI“ ir skaitė pranešimus: „Kaip kinta mokinių kalba?“ (dr. Aurelija Tamulionienė), „Mokinių apklausa apie lietuvių kalbos leksiką“ (Agnė Aleksaitė).

2016-12-23

LKI Mokyklinės lituanistikos grupės vadovė dr. Aurelija Tamulionienė dalyvavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Ugdymo plėtotės centro organizuojamuose mokymuose „Mokinių gebėjimų ugdymas mokant lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinėje mokykloje“ – skaitė pranešimą „Mokinių raštingumo ypatumai: kaip išvengti būdingiausių klaidų“:

2016-12-01 Vilniaus miesto mokyklų pagrindinio ugdymo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojams;
2016-12-02 Vilniaus rajono ir Alytaus apskrities pagrindinio ugdymo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojams;
2016-12-06 Šalčininkų rajono mokyklų pagrindinio ugdymo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojams;
2016-12-07 Anykščių, Kaišiadorių, Molėtų, Ukmergės, Širvintų Švenčionių ir Trakų rajonų, Elektrėnų savivaldybės, Marijampolės apskrities pagrindinio ugdymo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojams;
2016-12-20 Kauno apskrities mokyklų pagrindinio ugdymo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojams;
2016-12-22 Ignalinos ir Zarasų rajonų, Visagino savivaldybės mokyklų pagrindinio ugdymo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojams.

2016-12-23

LKI Mokyklinės lituanistikos grupės darbuotojai dalyvauja susitikimuose su Lietuvos mokytojais:

2016-10-28 lankėsi Anykščiuose, seminare mokytojams „(Ne)pažįstamas A. Baranauskas: XX a. stereotipai ir akademinio požiūrio kaita“. Dr. Aurelija Tamulionienė skaitė pranešimą „Lietuvos mokinių raštingumas: padėtis ir sprendimo galimybės“;
2016-11-04 lankėsi parodoje Vilniuje „Moderni mokykla 2016“. Aurelija Tamulionienė skaitė pranešimą „Lietuvos mokinių raštingumas“.

2016-06-02

LRT radijo laidoje „Dešimt balų“ – apie artėjantį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą.

2016-06-01

Lietuvių kalbos institutas kartu su Kazimiero Simonavičiaus universitetu parengė 8-ių tinklalaidžių ciklą „Draugauk su lietuvių kalba“, skirtą abiturientams, besirengiantiems lietuvių kalbos ir literatūros baigiamajam rašto darbui.

2016-03-28

Žurnale „Gimtoji kalba“ (2016, nr. 2) – interviu su Lietuvių kalbos išteklių informacinės sistemos (LKIIS) kūrėjais.

2016-02-16

Savaitraštyje „Literatūra ir menas“ (2016-02-12) – Sauliaus Vasiliausko straipsnis iš Lietuvių kalbos institute atliktų mokyklinės lituanistikos tyrimų „Kokį mokinį ugdo lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas?“.

2016-02-03

Lietuvių kalbos instituto leidžiamo žurnalo „Bendrinė kalba“ 88-ame tome – pluoštas straipsnių, skirtų mokyklinei lituanistikai.

2015-12-04

Ugdymo plėtotės centro remto projekto „Moderniosios lietuvių kalbos leksikos pokyčių integracija į mokymo turinį ir mokytojų dalykinių kompetencijų ugdymas“, kuriame bendradarbiavo asociacija „Lituanistų sambūris“ ir Lietuvių kalbos instituto mokslininkai, rezultatai apibendrinti leidinyje mokytojams lituanistams ir švietimo sistemos vadovams „Leksikos mokymo problemos ir rekomendacijos“.

2015-11-20

Projekto „Moderniosios lietuvių kalbos leksikos pokyčių integracija į mokymo turinį ir mokytojų dalykinių kompetencijų ugdymas“ II seminare skaityto Agnės Aleksaitės pranešimo „Mokinių apklausa apie lietuvių kalbos leksiką“ skaidrės.

2015-10-12

2015 m. spalio 26 d. (pirmadienį) Lietuvių kalbos institute vyks antrasis seminaras mokytojams lituanistams apie dabartinės lietuvių kalbos leksikos mokymo problemas. Seminarą rengia asociacija „Lituanistų sambūris“, bendradarbiaudamas su Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centro Mokyklinės lituanistikos grupe pagal projektą „Moderniosios lietuvių kalbos leksikos pokyčių integracija į mokymo turinį ir mokytojų dalykinių kompetencijų ugdymas“. Kvietimas. Programa.

2015-09-23

Patarimas mokytojams, dalyvaujantiems internetinėje apklausoje: jeigu atsakymuose norite nurodyti kokį nors interneto adresą, numeskite pirmas jo raides http://, nes apklausos sistema apsaugota nuo robotų ir neleidžia išsaugoti atsakymų su tokiais adresais.

2015-09-06

Papildomi paaiškinimai projekto „Moderniosios lietuvių kalbos leksikos pokyčių integracija į mokymo turinį ir mokytojų dalykinių kompetencijų ugdymas“ dalyviams dėl rudens darbų.

1. Dėl rašinėlių skaičiaus. Rašinėlius tikslinga duoti ne mažiau kaip vienai klasei, taigi iki 30 mokinių (jei klasės mažesnės – kelioms klasėms). Ar galima daugiau, priklauso nuo to, kiek mokytojas pajėgs jų ištaisyti iki spalio mėn.

2. Rašinėlių temos parinktos tokios, kad galėtų rašyti įvairaus amžiaus mokiniai, tik skirsis teksto apimtis:  žodžių turėtų būti tiek, kiek paprastai numatyta atskiroms amžiaus grupėms.

3. Internetinėje apklausoje nebūtinai turi dalyvauti tie mokiniai, kurie rašys rašinėlius. Apklausa, skirtingai nei rašinėliai, orientuota tik į vyresnio amžiaus mokinius. Susipažinę su apklausa, galite spręsti, ar Jūsų mokiniams ji bus suvokiama.


2015-08-28

Projekto „Moderniosios lietuvių kalbos leksikos pokyčių integracija į mokymo turinį ir mokytojų dalykinių kompetencijų ugdymas“ dalyviams jau parengti ir el. paštu netrukus bus išsiųsti rudens darbų planai (į kuriuos įeina ir du internete paskelbti klausimynai – mokytojams ir mokiniams)  su paaiškinimais.

Numatytus darbus reikės atlikti per rugsėjį, o spalio pabaigoje kviesime į antrąjį seminarą. Numatoma data – spalio 26 d. (pirmadienis). Seminaro programą taip pat siųsime ir el. paštu, ir skelbsime šiame puslapyje, tik dar kiek vėliau.

Projekto dalyviai paskleis informaciją apie rudens darbus ir savo kolegoms mokytojams, bet jei norite prisidėti prie mokyklinės leksikos tyrimų, leksikos vertinimo problemų sprendimo ir kūrybinių užduočių naudojant skaitmeninius lietuvių kalbos išteklius, dar galite įsitraukti į projektą ir dabar. Rašykite el. p. adresu , ir atsiųsime visą reikalingą informaciją.


2015-07-31

Informacija apie Lietuvių kalbos išteklių informacinę sistemą

Kas yra LKIIS?

LKIIS pristatyta Lietuvių kalbos institute


2015-07-10, 2015-08-15 (atnaujinta)

Skelbiama Lietuvių kalbos institute 2015 m. birželio 22 d. vykusio seminaro, skirto leksikos mokymo problemoms aptarti, dalyviams reikalinga informacija.

I seminaro pranešimai:

Vida Lisauskienė. Leksika pagrindinio ugdymo programoje

Dangira Nefienė. Leksikos pateikimas vadovėliuose

Aurelija Lesauskienė. Leksika tautinių mažumų mokyklose

Vida Lisauskienė. Darbo grupėse apibendrinimas

Rita Miliūnaitė. Nauji Lietuvių kalbos instituto skaitmeniniai ištekliai

Papildoma informacija:

Rita Miliūnaitė. Nauji mokomieji lietuvių kalbos žaidimai

Rita Miliūnaitė. Lietuvių kalbos naujažodžių tartuvas

Rudens darbų planai

Rugpjūčio pabaigoje pateiksime rugsėjo darbų gaires ir nuorodas į klausimynus mokytojams ir mokiniams.


2015-06-19

2015 m. birželio 22 d. (pirmadienį) Lietuvių kalbos institute vyks seminaras mokytojams lituanistams apie dabartinės lietuvių kalbos leksikos mokymo problemas. Seminarą rengia asociacija „Lituanistų sambūris“, bendradarbiaudamas su Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centro Mokyklinės lituanistikos grupe pagal projektą „Moderniosios lietuvių kalbos leksikos pokyčių integracija į mokymo turinį ir mokytojų dalykinių kompetencijų ugdymas“. Programa.


2015-05-27

Interviu LRT radijo laidai „Ryto allegro“ (nuo 34 minutės) apie lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino rašinių kalbą.


2015-05-25

Primename, kad paskelbtas kvietimas dalyvauti 2015 m. – 22-ojoje – Jono Jablonskio konferencijoje, kuri tradiciškai vyks pirmąjį spalio penktadienį, spalio 2 d., Lietuvių kalbos institute. Šiemet jos tema – „Lietuvių kalba šiuolaikinėje mokykloje“. Anketa.


2015-05-05

Delfi.lt naujienų portalas skelbia LKI Bendrinės kalbos tyrimų centro Mokyklinės lituanistikos grupės kalbos patarimus abiturientams, birželį laikysiantiems lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą.


2015-03-28

Delfi.lt naujienų portale – apie perkamus lietuvių kalbos ir literatūros kalbėjimo įskaitos darbus ir jų turinį.


2015-03-14

2015 m.  kovo 13 d. Mokyklinės lituanistikos grupės darbuotojai lankėsi Šiaulių universitete, kur vyko IV mokslinė praktinė konferencija „Gimtoji kalba mokykloje“. Aurelija Tamulionienė skaitė pranešimą „Būdingesnės rašybos klaidos mokinių rašiniuose“.


2015-03-14

Nuo 2015 m. sausio Lietuvių kalbos institute, Bendrinės kalbos tyrimų centre, įkurta Mokyklinės lituanistikos grupė (vad. dr. Aurelija Tamulionienė), kurios tikslas – tirti bendrinės lietuvių kalbos funkcionavimą ir raidos polinkius mokyklinio ugdymo procese:

  • atlikti mokinių kalbos ir jos pokyčių tyrimus, nagrinėti tų pokyčių priežastis,
  • tirti bendrinės kalbos ir jos normų mokymo turinį ir teikti rekomendacijas, kaip tobulinti mokymo procesą bei mokinių pasiekimų vertinimo sistemą,
  • tirti mokinių ir mokytojų kalbines nuostatas.

2015-02-22

Internetiniame „Bendrinės kalbos“ žurnale (nr. 87) paskelbtas trečiasis straipsnis iš straipsnių ciklo, kuriame, remiantis 2012 m. apklausos duomenimis, nagrinėjamas mokytojų lituanistų požiūris į mokinių raštingumą: „Mokytojai apie informacinių technologijų poveikį mokinių raštingumui“.


2015-01-03

2014 m. pabaigoje Nacionalinio egzaminų centro (NEC) užsakymu Lietuvių kalbos institute atlikta Lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino kalbinės dalies dokumentų ekspertizė. Jos rezultatai skelbiami NEC interneto svetainėje.


 2014-10-06

Apie lietuvių kalbos pamokų atnaujinimo būdus – rašinys „Gimtajame žodyje“:

Kelios pastabos dėl pagrindinio ugdymo lietuvių kalbos ir literatūros programos projekto (2014, nr. 9, p. 22–25).


2014-09-01

Pasitikdami naują rugsėjį, išbandykite su savo mokiniais: www.būrai.lt


 2014-08-27

Dar vienas interviu – apie raštingumo ir skaitymo sąsajas, raštingumo svarbą konkurencinėje darbo rinkoje, perėjimą nuo tradicinio prie skaitmeninio raštingumo ir kt.


2014-08-26

Interviu apie raštingumą, brandos egzaminų rašinių kalbą, rašybos mokymą kompiuteriniais žaidimais.


2014-05-21

 86-ame „Kalbos kultūros“ žurnalo numeryje skelbiamas Ritos Miliūnaitės straipsnis „Raštingumo problema interneto bendruomenės ir mokytojų akimis“, kuriame nagrinėjami ir 2012 m. mokytojų apklausos atsakymai.


2014-03-13

 2014 m. kovo 12 d. Lietuvos Respublikos Seime vyko Lietuvos moksleivių sąjungos programos „Kalbą kuriu AŠ!“ diskusija „Ateities kalbą kuriame šiandien. Kokią turėsime rytoj?“.
Diskusijos programa. Vaizdo įrašas.
Pranešimo apie kalbos trauką tekstas su skaidrėmis
.


2013-12-06

2013 m. gruodžio 6 d. Lietuvos edukologijos universitete vyko labdaros ir paramos fondo „Mažojo princo fondas“ metodinė praktinė konferencija „Visa Lietuva skaito vaikams: raštingumo ugdymas skaitant“. Vieno iš pranešimų – „Skaitymo ir raštingumo darna: kaip jos siekti?“.


2013-10-29

2013 m. spalio 28–29 d. Vilniuje, Balsių pagrindinėje mokykloje, pirmą kartą Lietuvoje buvo surengta paroda „Moderni mokykla“. Vieno iš mokytojams skirtų seminarų tema buvo „Raštingumo problema: rašybos mokymasis kompiuteriniais žaidimais“. Pranešimo skaidrės.


2013-01-08

Viskas apie mokytojų seminarus, vykusius pagal projektą „Inovatyvios gimtosios lietuvių kalbos mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programos įgyvendinimas“.

Papildytas interaktyvusis 2013 m. sausio 8 d. pokalbis su mokytojais tema „Lietuvių kalbos ir kalbinės sąmonės pokyčiai globalizacijos sąlygomis“.

Paskaitos skaidrės ir užduotys.


PARENGIAMIEJI  RAŠYBOS  ŽAIDIMO  KŪRIMO DARBAI

2013-04-02. Paskelbtas pirmas straipsnis apie anketos rezultatus: Saulius Vasiliauskas žurnale „Gimtasis žodis“ (2013 m. nr. 1) apibendrina kelių anketos klausimų atsakymus.

2013-01-14. Daugiau apie rašybos žaidimą – atskirame šios svetainės puslapyje.

Anketa mokytojams apie raštingumo padėtį mokyklose

2012-02-13. Lietuvių kalbos institute kuriama nauja Jums jau pažįstamo lietuvių kalbos mokomojo kompiuterinio žaidimo „Kieti riešutėliai“ dalis, skirta rašybos įgūdžiams įtvirtinti.

Kad žaidimo užduotys geriau atitiktų šių dienų mokinių ir mokytojų poreikius, prašytume pagalbos – atsakyti į Jums parengtos anketos klausimus.

Išsaugoję anketą savo kompiuteryje ir užpildę, atsakymus siųskite Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos skyriaus darbuotojai Aurelijai Tamulionienei el. p. adresu

Tikėdamiesi aktyvaus Jūsų dalyvavimo, šiame puslapyje skelbsime mokyklų, iš kurių gausime atsakytas anketas, sąrašą ir anketų statistiką.

Žaidimo kūrėjų vardu –
Rita Miliūnaitė

2012-03-23 (papildyta): kadangi anketos plaukia (ačiū!), atsakymai įdomūs, ieškosime būdų, kaip Jūsų mintis apibendrinti ir paskelbti. Bet kol kas dar laukiame daugiau atsakymų. Paraginkite ir savo kolegas.

2012-05-08. Ačiū už atsakymus ir įdomias mintis. Jeigu dar kas atsiųstų užpildytą anketą, nebus vėlu.
Anketų duomenys pradedami apdoroti ir sisteminti. Delfyje kilusi diskusija apie augančių beraščių kartą – taip pat laiku.

2012-06-05. Iš viso gauta 120 užpildytų anketų. Keletas anketų atėjo pasirašytos, bet neužpildytos (gal dėl kokių techninių kliuvinių). Išsiuntėme atgal su prašymu pakartoti.

     Vienas klausimas, kurio atsakymus sunkoka buvo nuspėti, buvo apie informacinių technologijų poveikį mokinių rašybai, nes kai kurie mokslininkai atkakliai įrodinėja, kad  mokiniai skiria kalbėjimo (rašymo) kodus ir to stiliaus, kuriuo rašo trumpąsias žinutes, neperkelia į mokyklos rašto darbus.
     Jau dabar galima pateikti statistiką: 87,5 proc. mokytojų anketose nurodė, kad neigiamą informacinių technologijų poveikį mokinių raštingumui pastebi, kartais net stiprų. O kaip konkrečiai tas poveikis reiškiasi, tikiuosi panagrinėti atskirame straipsnyje. Jis bus skelbiamas šioje svetainėje, taip pat mokytojams prieinamoje spaudoje. Tik jo dar reikės lukterti.

Mokyklų, iš kur gauta atsakytų anketų, sąrašas
(pateikiama abėcėliškai)

 

 Mokykymo įstaiga

 Anketų skaičius

 Akmenės r. savivaldybės Akmenės gimnazija1
 Alytaus jaunimo ir suaugusiųjų mokykla3
 Alytaus Putinų gimnazija2
 Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazija
1
 Alytaus r. Makniūnų pagrindinė mokykla1
 Alytaus „Sakalėlio“ pradinė mokykla1
 Alytaus šv. Benedikto gimnazija2
 Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazija1
 Biržų r. Pabiržės pagrindinė mokykla1
 Biržų r. Papilio pagrindinė mokykla1
 Druskininkų sav. Leipalingio pagrindinė mokykla2
 Jonavos r. Batėgalos pagrindinė mokykla1
 Joniškio jaunimo ir suaugusiųjų mokykla1
 Joniškio r. Kriukų pagrindinė mokykla1
 Karmėlavos Balio Buračo gimnazija
1
 Kauno „Aušros“ gimnazija1
 Kauno Motiejaus Valančiaus pradinė mokykla
1
 Kauno Panemunės pradinė mokykla
1
 Kauno „Purienų“ vidurinė mokykla
1
 Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija2
 Kauno r. Ežerėlio vidurinė mokykla
1
 Kauno r. Garliavos Jonučių vidurinė mokykla2
 Kauno r. Kačerginės vaikų sanatorijos „Žibutė“ mokykla
1
 Kauno „Santaros“ gimnazija1
 Kazlų Rūdos sav. Jankų pagrindinė mokykla
1
 Kėdainių r. Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinė mokykla1
 Kelmės „Kražantės“ pagrindinė mokykla
1
 Kelmės r. Gailių pagrindinė mokykla1
 Klaipėdos 2-oji specialioji mokykla
1
 Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija2
 Klaipėdos „Gilijos“ pradinė mokykla2
 Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija2
 Klaipėdos r. Lapių pagrindinė mokykla1
 Klaipėdos „Saulėtekio“ pagrindinė mokykla
1
 Klaipėdos Vydūno vidurinė mokykla2
 Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazija
1
 Klaipėdos „Žemynos“ gimnazija
1
 Kretingos vaikų ugdymo centras1
 Mažeikių politechnikos mokykla1
 Molėtų pradinė mokykla
2
 Molėtų r. Giedraičių Antano Jaroševičiaus vidurinė mokykla1
 Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija1
 Panevėžio r. Paįstrio Juozo Zikaro vidurinė mokykla1
 Plungės „Saulės“ gimnazija1
 Prienų rajono Išlaužo pagrindinė mokykla
1
 Radviliškio Lizdeikos gimnazija
1
 Raseinių r. Ilgižių pagrindinė mokykla1
 Raseinių r. Pryšmančių pagrindinė mokykla 1
 Rokiškio darželis-mokykla „Varpelis“1
 Skuodo r. Mosėdžio gimnazija2
 Šiaulių Ragainės progimnazija
1
 Šiaulių Rėkyvos progimnazija1
 Šiaulių r. Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla1
 Šiaulių r. Naisių pagrindinė mokykla
1
 Šiaulių r. Šilėnų mokykla1
 Šiaulių r. Žarėnų pagrindinė mokykla
1
 Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija1
 Šiaulių Vijolių vidurinė mokykla1
 Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija
2
 Šilutės Martyno Jankaus pagrindinė mokykla
1
 Švenčionėlių Mindaugo gimnazija
1
 Švenčionių r. Pabradės ,,Ryto“ gimnazija1
 Telšių ,,Džiugo“ gimnazija
1
 Utenos Adolfo Šapokos gimnazija
1
 Varėnos r. Nedzingės pagrindinė mokykla1
 Varėnos r. Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio vidurinė mokykla1
 Varėnos r. Valkininkų vidurinė mokykla1
 Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazija1
 Vievio sanatorinė mokykla1
 Vilkaviškio pradinė mokykla1
 Vilkaviškio r. Virbalio vidurinė mokykla1
 Vilniaus Antano Vienuolio pagrindinė mokykla1
 Vilniaus Antano Vivulskio pagrindinė mokykla
1
 Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazija1
 Vilniaus karaliaus Mindaugo vidurinė mokykla1
 Vilniaus Lazdynų vidurinė mokykla8
 Vilniaus licėjus1
 Vilniaus r. Avižienių vidurinė mokykla1
 Vilniaus „Ryto“ vidurinė mokykla
1
 Vilniaus r. Rukainių vidurinė mokykla
1
 Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija1
 Vilniaus r. Sudervės M. Zdziechovskio pagr. mokykla1
 Vilniaus Senvagės gimnazija1
 Vilniaus Simono Konarskio vidurinė mokykla1
 Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinė mokykla
1
 Vilniaus šv. Kristoforo gimnazija2
 Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras1
 Vilniaus Tuskulėnų vidurinė mokykla1
 VIMS – Vilnius International Meridian School1
 Visagino „Verdenės“ gimnazija
1
 Visagino ,,Žiburio“ pagrindinė mokykla
1
 VšĮ Kauno šv. Mato vidurinė mokykla1
 Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija1
 Zarasų r. Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija2
 Mokymo įstaiga nenurodyta
3

Jei norite parašyti komentarą, užsiregistruokite svetainėje arba prisijunkite.

_AKOCOMMENT_COMMENTS

_AKOCOMMENT_ONLYREGISTERED

Powered by AkoComment!