Dienos sakinys
Tiesiai arčiau, aplink greičiau.
Naujienos
Žodynai ir kt.
Rinktinis žodynėlis
Apklausos, testai
Skaitiniai
Žaidimai
Mokytojams
Pokalbiai
Seminarai
Archyvas
Nuorodos
Rašykite
Apie šiuos namus
Prisijungti
 
 
Apie šiuos namus

     Lietuvių kalbos instituto svetainė http://www.lki.lt/ atsinaujindama 2006 m. vasarą atsidalijo. Svetainė Kalbos namai – jos atšaka, išaugusi daugiausia iš ten buvusio skyrelio Kalbos praktika.

     Kalbos praktikoje rengtos apklausos, informuota apie Lietuvių kalbos institute vykstančius seminarus kalbos redaktoriams ir vertėjams, skelbta rašinių apie bendrinės kalbos norminimą ir vartojimą. Gal kiek atokiau, bet iš to paties lizdo buvo mokomoji kompiuterinio žaidimo  „Kieti riešutėliai“ demonstracinė versija. Visa tai perkelta į Kalbos namus.

     Čia dar ne visos kertės apgyventos, ne visi daiktai išsidėlioti. Bet pradžia jau yra.

     Svarbiausia, kas turėtų būti čia naudinga, – įvairūs internetiniai Lietuvių kalbos instituto leidiniai ir duomenų bazės, kasdien reikalingi daugeliui žmonių, vartojančių bendrinę lietuvių kalbą ir norinčių ką nors pasitikrinti, sužinoti. Tarsi namo stogas, dengiantis gyvenimą ir teikiantis saugumo jausmą.

     Judriausia turėtų būti prie šulinio ir ant suolo – apklausų ir pokalbių puslapiai. Nuo visų mūsų pastangų priklausys, kiek jie bus įdomūs ir naudingi – paklausinėti, pasidalyti patirtimi, o galų gale, radus laiko, ir šiaip pasišnekėti.

     Šiuos namus kol kas tvarkysiu viena, nugriebdama laiko nuo tiesioginių darbų ir, žinoma, nuolat jausdama draugišką paramą tų, kurie sutinka kartu dirbti įvairius įdomius darbus: programuoja vartotojų apklausas, drauge rengia internetinius leidinius ir kuria kompiuterinius žaidimus.

     Ką veikiu, kas man įdomu, matyti ir iš šios svetainės. Daugiau ir apie rimtesnius darbus – mano puslapyje pagrindinėje Lietuvių kalbos instituto svetainėje.

Rita (LKI)
2006 m. liepos 12 d.

    2007 m. ši svetainė kartu su knyga „Apie kalbą ir mus“ kaip darbų ciklas „Apie lietuvių kalbą visiems – nuo knygos iki interneto“ laimėjo pirmąją vietą mokslo populiarinimo darbų konkurse, kurį surengė Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija.