Dienos sakinys
Kad suvalgei košę, imk ir puodą.
Naujienos
Žodynai ir kt.
Rinktinis žodynėlis
Apklausos, testai
Skaitiniai
Žaidimai
Mokytojams
Pokalbiai
Seminarai
Archyvas
Nuorodos
Rašykite
Apie šiuos namus
Prisijungti
 
 
Senos naujienos
2016-07-15
2016 m. liepos viduryje suėjo 10 metų, kaip atsirado ši svetainė. Nors išoriškai ji per tą laiką nepasikeitė (nes norint  ką nors techniškai ir programiškai keisti, reikia kiek daugiau, nei leidžia filologinis išsilavinimas), bet turinio pamažu daugėja. Esu dėkinga Lietuvių kalbos instituto direkcijai už supratingumą ir palaikymą, o visiems „Kalbos namų“ lankytojams ačiū už laiškus, komentarus ir klausimus, – galime būti kartu ir toliau.
 
2016-07-15
Nuo praėjusio amžiaus vidurio besitęsusioje diskusijoje dėl skolinių su dvigarsiais el, er, eu tvirtapradžio ar tvirtagalio kirčiavimo svarbų žingsnį žengė Valstybinė lietuvių kalbos komisija. 2016 m. birželio 17 d. posėdyje po diskusijų rekomenduota „Bendrinės lietuvių kalbos žodynui“ visų tarptautinių žodžių kamieno dvigarsius el, er, eu kirčiuoti dvejopai – tvirtagališkai ir tvirtapradiškai, pirmuoju laikant tvirtagalį variantą. „Kalbos namų“ svetainėje gegužės pradžioje įdėti du šios temos straipsniai (jų ikileidybiniai variantai), pagrindžiantys tokį sprendimą, buvo patobulinti pagal recenzentų pastabas ir jau paskelbti „Bendrinės kalbos“ žurnalo 89 tome.
 
2016-06-01
Lietuvių kalbos institutas kartu su Kazimiero Simonavičiaus universitetu parengė 8-ių tinklalaidžių ciklą „Draugauk su lietuvių kalba“, skirtą abiturientams, besirengiantiems lietuvių kalbos ir literatūros baigiamajam rašto darbui.
 
2016-05-28
SKAITINIUOSE – naujas straipsnis apie Lietuvių kalbos naujažodžių duomenyną iš neseniai pasirodžiusio straipsnių rinkinio „Leksikografija ir leksikologija“ (5).
 
2016-05-23
2016 m. rugsėjo 23–24 d. Vilniaus universiteto Filologijos fakultete vyks 23-ioji tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Reikšmė kalboje ir kultūroje“. Ją rengia šio fakulteto Lietuvių kalbos katedra ir Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centras. Šiemet konferencija skirta semantikos problemoms senojoje raštijoje, tarmėse, bendrinėje kalboje, taip pat kultūriniams reikšmių aspektams atskleisti. Plačiau...
 
2016-05-03

Pusę amžiaus tęsiasi diskusija dėl vadinamojo tarptautinio (trumpojo) balsio e lietuvių kalboje tikslingumo. Su tuo susijusi ir skolinių su dvigarsiais el, er, eu kirčiavimo (tvirtapradžio ar tvirtagalio) problema. Ji šiuo metu svarstoma VLKK Tarties ir kirčiavimo pakomisėje, nes vienoks ar kitoks sprendimas reikalingas rengiamam „Bendrinės lietuvių kalbos žodynui“. Svetainėje skelbiami du diskusiniai šios temos straipsniai – ikileidybinis jų variantas. Straipsniai įteikti žurnalui „Bendrinė kalba“:
Aldonas Pupkis. Dar kartą dėl eksperto, koncerto ir pan. žodžių kirčiavimo.
Rita Miliūnaitė. Skolinių su kirčiuotais dvigarsiais el, er, eu dabartinė kodifikacijos būklė ir galima kaita.

 
2016-04-11
„Lietuvos žinių“ interneto svetainėje – du straipsniai apie Seime 2016 balandžio 8 d. vykusią Lietuvių kalbos instituto konferenciją [1] ir [2].
 
2016-04-02
2016 m. balandžio 8 d. (penktadienį) Lietuvos Respublikos Seime vyks Lietuvių kalbos instituto konferencija „Ar kalbės robotai lietuviškai? Lietuvių kalbos tyrimai valstybėje“. Plačiau.
 
<< Pradžia < Atgal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pirmyn > Pabaiga >>

Rezultatai 49 - 56 iš 226