Dienos sakinys
Kur pamesi, ten ir atrasi.
Naujienos
Žodynai ir kt.
Rinktinis žodynėlis
Apklausos, testai
Skaitiniai
Žaidimai
Mokytojams
Pokalbiai
Seminarai
Archyvas
Nuorodos
Rašykite
Apie šiuos namus
Prisijungti
 
 
Senos naujienos
2010-06-10

Interviu interneto dienraščiui www.bernardinai.lt (kalbėjosi Kristina Buidovaitė): „Mes maitiname kalbą savo gyvastimi, savo minčių skaistumu ir nedorybėmis, mes jai klojame šilkinius patalus, bet ir leidžiame šlaistytis pakiemiais.“ I–II dalys (bliūkštantys burbulai; elektroninis šveplavimas; tarmės; nauja knyga apie dabartinę vartoseną; kalbininkų darbas šiandien).

 
2010-06-04

SKAITINIUOSE – straipsnis (paskelbtas ką tik išėjusiame „Kalbos kultūros“ žurnalo 82-ame tome) apie interneto komentuotojų nuostatas dėl lietuvių kalbos priežiūros: kokias kalbos vartojimo sritis reikia reguliuoti valstybės mastu, o į kokių sričių kalbą iš viso nesikišti? Ką daryti su pačių interneto komentarų kalba, kuri, nors ir būdama anonimiška, vis dėlto gyvuoja viešojoje, o ne privačiojoje erdvėje?

 
2010-04-21

Balandžio 19–22 d. Lietuvos Respublikos Seime vyko Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdžiai. Balandžio 21 dienos priešpietis buvo skirtas temai „Lietuvių kalbos išsaugojimas globalios visuomenės aplinkoje“. Pranešimus skaitė Užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė-Liauškienė, Lietuvių kalbos instituto kalbininkė dr. Rita Miliūnaitė, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė dr. Irena Smetonienė ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Vertimų ir daugiakalbystės padalinio vadovas Jonas Morkus. Pagal Ritos Miliūnaitės pranešimą „Naujų kalbos reiškinių poveikis lietuvių kalbai ir kalbinei savimonei“ parengtas straipsnis skelbiamas šios svetainės skyrelyje SKAITINIAI.

 
2010-04-06

Balandžio 29 d. (ketvirtadienį) Lietuvių kalbos institute rengiamas seminaras kalbos redaktoriams: 1) administracinės kalbos aktualijos; 2) prestižinių dienraščių skyryba. Plačiau – skyrelyje SEMINARAI.

 
2010-03-09

SKAITINIUOSE – straipsnis, paskelbtas „Gimtojoje kalboje“ (2010 m. nr. 2) apie individualizuotą grožinės literatūros veikėjų kalbą ir jos vertimą. Jis išsirutuliojo iš pranešimo, skaityto 2009 m. lapkričio 25 d. Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos surengtame seminare.

 
2010-02-25

Kovo 16 d. (antradienį) Lietuvių kalbos institute rengiamas seminaras kalbos redaktoriams ir visiems, kuriuos sudomintų temos: 1) aukštųjų mokyklų vadovėlių sintaksė ir stilius, 2) bendrinės kalbos pokyčiai, normos ir jų sklaida internete. Plačiau – skyrelyje SEMINARAI.

 
2010-02-20

Kalbininkas – bičiulis? Mūsų visuomenėje tai skamba kaip paradoksas. Kalbininkams pavadinti yra prigalvota visokių  – tik visai priešingos spalvos sinonimų. Todėl šiandien Vilniaus knygų mugėje priimti iš Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos gražaus bendradarbiavimo ženklą – Bičiulių premiją – man buvo ir keista, ir dvigubai malonu. Nuoširdžiai dėkoju mieliems vertėjams ir visiems pasveikinusiems!

 
<< Pradžia < Atgal 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Pirmyn > Pabaiga >>

Rezultatai 145 - 152 iš 227