Dienos sakinys
Katei – džiaugsmas, pelei – verksmas.
Naujienos
Žodynai ir kt.
Rinktinis žodynėlis
Apklausos, testai
Skaitiniai
Žaidimai
Mokytojams
Pokalbiai
Seminarai
Archyvas
Nuorodos
Rašykite
Apie šiuos namus
Prisijungti
 
 
Senos naujienos
2010-12-22

Gruodžio 21 d. Lietuvių kalbos institute buvo pristatyta šio instituto Vardyno skyriaus kartu su Gamtos tyrimų centro Kraštovaizdžio skyriaus darbuotojais kuriama Lietuvos vietovardžių geoinformacinė duomenų bazė. Jau sutvarkytais duomenimis galima naudotis internete adresu http://lvvgdb.lki.lt. Ten rasite ir daugiau informacijos apie šį darbą ir jo perspektyvas.

 
2010-12-03

Gruodžio 3–4 dienomis Vilniaus universitete vyksta Lietuvos lituanistų konferencija „Lituanistika mokykloje: ką keisti, ką išsaugoti?“, kurią rengia prieš metus įsikūrusi asociacija „Lituanistų sambūris“. Vienas iš pranešimų – „Lietuvių kalbos mokymas: ko reikia šiuolaikiniam žmogui?“ skelbiamas šios svetainės SKAITINIŲ skyrelyje. Tai savotiška 2008 m. „Kalbos kultūros“ žurnale skelbto straipsnio tąsa.

 
2010-11-26

Lietuvių kalbos institute gruodžio 10 d. (penktadienį) – seminaras kalbos redaktoriams, vertėjams, kalbos tvarkytojams ir visiems, kuriems rūpi teisės terminų tvarkyba, taip pat kitų kalbų asmenvardžių vartojimas lietuvių kalboje. Plačiau – skyrelyje SEMINARAI.

 
2010-10-01

Lietuvių kalbos institute po vasaros pertraukos toliau rengiami tradiciniai seminarai kalbos redaktoriams ir vertėjams. Spalio 15 d. – dvi temos: 1) šios svetainės pokalbių skyrelyje žadėtoji tema apie skirtingas normas skirtinguose norminamuosiuose šaltiniuose; 2) informacija apie galinčią būti pravarčią ir darbui, ir šiaip gyvenime Lietuvos vietovardžių geoinformacinę duomenų bazę. Plačiau – skyrelyje SEMINARAI. Ten rasite ir nuorodą į trumpą internetinę apklausą, į kurią galite atsakyti, net jei neketinate dalyvauti seminare.

 
2010-09-23

Šiemet minime 150-ąsias kalbininko Jono Jablonskio gimimo metines. Šiai progai skirta spalio 7–8 d. vyksianti Lietuvių kalbos instituto ir Vilniaus universiteto Lietuvių kalbos katedros rengiama tarptautinė konferencija „Jonas Jablonskis ir bendrinės lietuvių kalbos šimtmetis“. Kas šiandien mūsų visuomenei yra Jablonskis, kadaise Vydūno pavadintas lietuvių kalbos sąžine? Kaip šiandien Europoje gyvuoja bendrinės kalbos, kai trūkinėja kadaise buvęs aiškus ryšys: žemė–tauta–kalba?
Plačiau žr. konferencijos kvietimą, programą ir pranešimų tezes. Įėjimas laisvas.

 
2010-08-15

SKAITINIUOSE – „Gimtosios kalbos“ žurnalo 2010 m. 7-ajame nr. paskelbtas straipsnis „Laikraštinė ir interneto žiniasklaida: turinio bendrumas, kalbos takoskyra“ (skyreliai: 1. Virtualioji revoliucija; 2. Žiniasklaidos turinio ir formos pokyčiai; 3. Lietuviškosios interneto žiniasklaidos kalba (akiplėšiškas bendrinės lietuvių kalbos normų nesilaikymas ir skaitytojų reakcija); 4. Dienraščio „The New York Times“ patirtis).

 
2010-06-10

Interviu interneto dienraščiui www.bernardinai.lt (kalbėjosi Kristina Buidovaitė): „Mes maitiname kalbą savo gyvastimi, savo minčių skaistumu ir nedorybėmis, mes jai klojame šilkinius patalus, bet ir leidžiame šlaistytis pakiemiais.“ I–II dalys (bliūkštantys burbulai; elektroninis šveplavimas; tarmės; nauja knyga apie dabartinę vartoseną; kalbininkų darbas šiandien).

 
2010-06-04

SKAITINIUOSE – straipsnis (paskelbtas ką tik išėjusiame „Kalbos kultūros“ žurnalo 82-ame tome) apie interneto komentuotojų nuostatas dėl lietuvių kalbos priežiūros: kokias kalbos vartojimo sritis reikia reguliuoti valstybės mastu, o į kokių sričių kalbą iš viso nesikišti? Ką daryti su pačių interneto komentarų kalba, kuri, nors ir būdama anonimiška, vis dėlto gyvuoja viešojoje, o ne privačiojoje erdvėje?

 
<< Pradžia < Atgal 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Pirmyn > Pabaiga >>

Rezultatai 137 - 144 iš 225