Dienos sakinys
Juokiasi puodas, kad katilas juodas.
Naujienos
Žodynai ir kt.
Rinktinis žodynėlis
Apklausos, testai
Skaitiniai
Žaidimai
Mokytojams
Pokalbiai
Seminarai
Archyvas
Nuorodos
Rašykite
Apie šiuos namus
Prisijungti
 
 
Senos naujienos
2010-09-23

Šiemet minime 150-ąsias kalbininko Jono Jablonskio gimimo metines. Šiai progai skirta spalio 7–8 d. vyksianti Lietuvių kalbos instituto ir Vilniaus universiteto Lietuvių kalbos katedros rengiama tarptautinė konferencija „Jonas Jablonskis ir bendrinės lietuvių kalbos šimtmetis“. Kas šiandien mūsų visuomenei yra Jablonskis, kadaise Vydūno pavadintas lietuvių kalbos sąžine? Kaip šiandien Europoje gyvuoja bendrinės kalbos, kai trūkinėja kadaise buvęs aiškus ryšys: žemė–tauta–kalba?
Plačiau žr. konferencijos kvietimą, programą ir pranešimų tezes. Įėjimas laisvas.

 
2010-08-15

SKAITINIUOSE – „Gimtosios kalbos“ žurnalo 2010 m. 7-ajame nr. paskelbtas straipsnis „Laikraštinė ir interneto žiniasklaida: turinio bendrumas, kalbos takoskyra“ (skyreliai: 1. Virtualioji revoliucija; 2. Žiniasklaidos turinio ir formos pokyčiai; 3. Lietuviškosios interneto žiniasklaidos kalba (akiplėšiškas bendrinės lietuvių kalbos normų nesilaikymas ir skaitytojų reakcija); 4. Dienraščio „The New York Times“ patirtis).

 
2010-06-10

Interviu interneto dienraščiui www.bernardinai.lt (kalbėjosi Kristina Buidovaitė): „Mes maitiname kalbą savo gyvastimi, savo minčių skaistumu ir nedorybėmis, mes jai klojame šilkinius patalus, bet ir leidžiame šlaistytis pakiemiais.“ I–II dalys (bliūkštantys burbulai; elektroninis šveplavimas; tarmės; nauja knyga apie dabartinę vartoseną; kalbininkų darbas šiandien).

 
2010-06-04

SKAITINIUOSE – straipsnis (paskelbtas ką tik išėjusiame „Kalbos kultūros“ žurnalo 82-ame tome) apie interneto komentuotojų nuostatas dėl lietuvių kalbos priežiūros: kokias kalbos vartojimo sritis reikia reguliuoti valstybės mastu, o į kokių sričių kalbą iš viso nesikišti? Ką daryti su pačių interneto komentarų kalba, kuri, nors ir būdama anonimiška, vis dėlto gyvuoja viešojoje, o ne privačiojoje erdvėje?

 
2010-04-21

Balandžio 19–22 d. Lietuvos Respublikos Seime vyko Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdžiai. Balandžio 21 dienos priešpietis buvo skirtas temai „Lietuvių kalbos išsaugojimas globalios visuomenės aplinkoje“. Pranešimus skaitė Užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė-Liauškienė, Lietuvių kalbos instituto kalbininkė dr. Rita Miliūnaitė, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė dr. Irena Smetonienė ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Vertimų ir daugiakalbystės padalinio vadovas Jonas Morkus. Pagal Ritos Miliūnaitės pranešimą „Naujų kalbos reiškinių poveikis lietuvių kalbai ir kalbinei savimonei“ parengtas straipsnis skelbiamas šios svetainės skyrelyje SKAITINIAI.

 
2010-04-06

Balandžio 29 d. (ketvirtadienį) Lietuvių kalbos institute rengiamas seminaras kalbos redaktoriams: 1) administracinės kalbos aktualijos; 2) prestižinių dienraščių skyryba. Plačiau – skyrelyje SEMINARAI.

 
2010-03-09

SKAITINIUOSE – straipsnis, paskelbtas „Gimtojoje kalboje“ (2010 m. nr. 2) apie individualizuotą grožinės literatūros veikėjų kalbą ir jos vertimą. Jis išsirutuliojo iš pranešimo, skaityto 2009 m. lapkričio 25 d. Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos surengtame seminare.

 
2010-02-25

Kovo 16 d. (antradienį) Lietuvių kalbos institute rengiamas seminaras kalbos redaktoriams ir visiems, kuriuos sudomintų temos: 1) aukštųjų mokyklų vadovėlių sintaksė ir stilius, 2) bendrinės kalbos pokyčiai, normos ir jų sklaida internete. Plačiau – skyrelyje SEMINARAI.

 
<< Pradžia < Atgal 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Pirmyn > Pabaiga >>

Rezultatai 137 - 144 iš 221