Dienos sakinys
Kalta pelė, bet kalta ir skylė.
Naujienos
Žodynai ir kt.
Rinktinis žodynėlis
Apklausos, testai
Skaitiniai
Žaidimai
Mokytojams
Pokalbiai
Seminarai
Archyvas
Nuorodos
Rašykite
Apie šiuos namus
Prisijungti
 
 
Senos naujienos
2011-10-02

     Praėjus beveik dešimtmečiui nuo tada, kai pradėta leisti „Kalbos patarimų“ bandomųjų knygelių, skirtų kalbos praktikai, serija, jau galima įvertinti ir apibendrinti jose pateiktų kalbos rekomendacijų tikslumą, paveikumą, tikslingumą. Galima galvoti ir apie atnaujintą jų leidimą.
     Per tą laiką sukaupta daug naujų vartosenos duomenų, norminamojoje literatūroje atsirado naujų kalbos rekomendacijų, patikslintas kai kurių kalbos reiškinių vertinimas.
     „Kalbos patarimų“ rengėjai nuolat gauna ir skaitytojų pastabų, bet norėtų dar geriau jausti tų, kurie savo darbe naudojasi šiuo leidiniu, poreikius. Tad nutarta iš pradžių surengti kol kas siaurą dalykinę diskusiją dėl atnaujinamų „Kalbos patarimų“ gramatikos dalies – šiemet spalio pabaigoje Lietuvos literatūros vertėjų sąjungoje.
     Neabejojame, kad reikėtų ir platesnių seminarų, susitikimų su žiniasklaidos, leidyklų vertėjais ir redaktoriais, kalbos tvarkytojais, mokytojais lituanistais, specialybės kalbos dėstytojais. Todėl prašytume visus, kurie suinteresuoti „Kalbos patarimų“ tobulinimu, raštu atsakyti į anketos klausimus, o atsakymus siųsti anketoje nurodytu el. p. adresu (pageidautina – iki šių metų pabaigos), taip pat teikti konkrečius pageidavimus dėl seminarų.

 
2011-09-04

Ačiū visiems, ir vasarą nepamiršusiems užsukti į „Kalbos namus“, rašiusiems laiškus, prašiusiems kalbos konsultacijų.
Kol kas yra likę neatsakyti iš anksčiau gauti du klausimai dėl vietovardžių, nes nebuvo nurodyta tikslaus adreso: 1) Vladui Kazlauskui dėl piliakalnio vardo Sipsalė (ar Sypsalė),  2)  A. J. Redeckui dėl Šileikių (Šilaikių) ir kt. vietovardžių formų. Atsakymai netrukus bus įdėti į „Vietovardžių žodyno“ skyrelį NUOMONĖS.

 
2011-05-28

Dar su praėjusių metų data pasirodė naujas – 83-ias „Kalbos kultūros“ žurnalo, kurį leidžia Lietuvių kalbos institutas, numeris. Didžioji jo straipsnių dalis skirta pernai metais minėtai Jono Jablonskio 150-ųjų gimimo metinių sukakčiai. Vienas straipsnis – „Bendrinės kalbos normintojai ir besikurianti skaitmeninio modernizmo visuomenė“, kuriame parodoma, kaip keitėsi kalbos normintojų samprata (nuo autoritetingos asmenybės iki antiautoritetų ir kalbos laisvės varžytojų), skelbiamas šios svetainės skyrelyje SKAITINIAI.
Beje, šiemet „Kalbos kultūrai“ sueina 50 metų: jis buvo pradėtas leisti 1961 m.

 
2011-05-13

2011 m. gegužės 26 d. Lietuvių kalbos institute vyks seminaras kalbos redaktoriams ir kalbos tvarkytojams. Pirmiausia bus kalbama apie teksto kokybę ir kalbos redagavimo ypatumus, paskui bus pristatytas naujausias – 83-ias „Kalbos kultūros“ žurnalo numeris. Seminaro skelbimą ir dalyvio anketą rasite skyrelyje SEMINARAI.

 
2011-04-18

2011 m. balandžio 28 d. (ketvirtadienį) Lietuvių kalbos institute vyks buvęs atidėtas seminaras redaktoriams, vertėjams ir kalbos tvarkytojams apie naujausius sintaksės dalykus. Skelbimas ir dalyvio anketa – skyrelyje SEMINARAI.

 
2011-03-25

Skelbtas balandžio 7 d. (ketvirtadienio) seminaras Lietuvių kalbos institute neįvyks, susirgus pranešėjai. Rengėjai atsiprašo ir, kai bus aišku, paskelbs naują seminaro datą.

 
2011-02-23

Kartais ima ir nutinka neįtikėtinų dalykų. Viena miela „Gyvūnų spalvų“ žaidėja, neapsikentusi „šveplų“ atsiliepimų ir tokių pačių jų rašytojų, atsiuntė receptą, kuris galėtų padėti gydytis tą negalavimą. Tai lietuviškas žaidimukas http://www.lietutis.lt. Pamėginkite, net jei manote esantys visai tuo atžvilgiu sveiki. Tikrai nekenks.

 
2011-01-16

2010 m. gruodžio 6 d. suėjo ketveri metai, kaip šioje svetainėje sukasi žaidimas „Gyvūnų spalvos“. Lankytojų atsiliepimų – jau trys tūkstančiai suvirš. Labiausiai šį žaidimą pamėgę vaikai dar vis siunčia avytei Garbaniukei ir jos draugams paršiukui Kriuksiui ir arkliukui Bėriui Naujųjų metų linkėjimus. Vieną iš gražiausių avytei parašė Laura: „kad šiais metais tau mažiau kristų ant galvos obuoliai ir kad maisto netrūktų“.

 
<< Pradžia < Atgal 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Pirmyn > Pabaiga >>

Rezultatai 129 - 136 iš 227