Dienos sakinys
Juokiasi puodas, kad katilas juodas.
Naujienos
Žodynai ir kt.
Rinktinis žodynėlis
Apklausos, testai
Skaitiniai
Žaidimai
Mokytojams
Pokalbiai
Seminarai
Archyvas
Nuorodos
Rašykite
Apie šiuos namus
Prisijungti
 
 
Senos naujienos
2011-02-23

Kartais ima ir nutinka neįtikėtinų dalykų. Viena miela „Gyvūnų spalvų“ žaidėja, neapsikentusi „šveplų“ atsiliepimų ir tokių pačių jų rašytojų, atsiuntė receptą, kuris galėtų padėti gydytis tą negalavimą. Tai lietuviškas žaidimukas http://www.lietutis.lt. Pamėginkite, net jei manote esantys visai tuo atžvilgiu sveiki. Tikrai nekenks.

 
2011-01-16

2010 m. gruodžio 6 d. suėjo ketveri metai, kaip šioje svetainėje sukasi žaidimas „Gyvūnų spalvos“. Lankytojų atsiliepimų – jau trys tūkstančiai suvirš. Labiausiai šį žaidimą pamėgę vaikai dar vis siunčia avytei Garbaniukei ir jos draugams paršiukui Kriuksiui ir arkliukui Bėriui Naujųjų metų linkėjimus. Vieną iš gražiausių avytei parašė Laura: „kad šiais metais tau mažiau kristų ant galvos obuoliai ir kad maisto netrūktų“.

 
2010-12-30

Šiemet, jubiliejiniais Jono Jablonskio metais, šiai sukakčiai skirtų renginių ir darbų netrūko. Gražią parodą surengė Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka tiesiog internete.

 
2010-12-23

Šiemet spalio 28 d. Valstybinė lietuvių kalbos komisija priėmė protokolinį nutarimą, kuriuo patvirtino rekomendacinį svetimžodžių atitikmenų sąrašą (pirmąją jo dalį) ir paskelbė to sąrašo komentarą. Jau beveik du mėnesiai, o ne vienas vertėjas, redaktorius, su lietuvių kalba tiesiogiai susijęs dėstytojas, paklaustas apie tą sąrašą, sakosi jo dar nei matęs, nei girdėjęs. O nekenktų.

 
2010-12-22

Gruodžio 21 d. Lietuvių kalbos institute buvo pristatyta šio instituto Vardyno skyriaus kartu su Gamtos tyrimų centro Kraštovaizdžio skyriaus darbuotojais kuriama Lietuvos vietovardžių geoinformacinė duomenų bazė. Jau sutvarkytais duomenimis galima naudotis internete adresu http://lvvgdb.lki.lt. Ten rasite ir daugiau informacijos apie šį darbą ir jo perspektyvas.

 
2010-12-03

Gruodžio 3–4 dienomis Vilniaus universitete vyksta Lietuvos lituanistų konferencija „Lituanistika mokykloje: ką keisti, ką išsaugoti?“, kurią rengia prieš metus įsikūrusi asociacija „Lituanistų sambūris“. Vienas iš pranešimų – „Lietuvių kalbos mokymas: ko reikia šiuolaikiniam žmogui?“ skelbiamas šios svetainės SKAITINIŲ skyrelyje. Tai savotiška 2008 m. „Kalbos kultūros“ žurnale skelbto straipsnio tąsa.

 
2010-11-26

Lietuvių kalbos institute gruodžio 10 d. (penktadienį) – seminaras kalbos redaktoriams, vertėjams, kalbos tvarkytojams ir visiems, kuriems rūpi teisės terminų tvarkyba, taip pat kitų kalbų asmenvardžių vartojimas lietuvių kalboje. Plačiau – skyrelyje SEMINARAI.

 
2010-10-01

Lietuvių kalbos institute po vasaros pertraukos toliau rengiami tradiciniai seminarai kalbos redaktoriams ir vertėjams. Spalio 15 d. – dvi temos: 1) šios svetainės pokalbių skyrelyje žadėtoji tema apie skirtingas normas skirtinguose norminamuosiuose šaltiniuose; 2) informacija apie galinčią būti pravarčią ir darbui, ir šiaip gyvenime Lietuvos vietovardžių geoinformacinę duomenų bazę. Plačiau – skyrelyje SEMINARAI. Ten rasite ir nuorodą į trumpą internetinę apklausą, į kurią galite atsakyti, net jei neketinate dalyvauti seminare.

 
<< Pradžia < Atgal 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Pirmyn > Pabaiga >>

Rezultatai 129 - 136 iš 221