Dienos sakinys
Katei – džiaugsmas, pelei – verksmas.
Naujienos
Žodynai ir kt.
Rinktinis žodynėlis
Apklausos, testai
Skaitiniai
Žaidimai
Mokytojams
Pokalbiai
Seminarai
Archyvas
Nuorodos
Rašykite
Apie šiuos namus
Prisijungti
 
 
Senos naujienos
2012-03-23
SKAITINIUOSE – konferencijos, vykusios kovo 15–16 d. Rygoje, pranešimo apie Lietuvių kalbos naujažodžių duomenyną, skaidrės.
 
2012-03-20
SKAITINIUOSE (III. Bendrinės kalbos normos) – kalbos redaktoriams ir vertėjams galintis būti naudingas straipsnis (iš „Kalbos kultūros“ 84 tomo) apie prijungiamuosius laiko sakinius su jungtuku kai. Dėl pažodinio vertimo iš anglų kalbos kartais pažeidžiamos lietuvių kalbos sintaksės normos.
 
2012-03-13
Lietuvių kalbos institute atnaujinami seminarai redaktoriams, vertėjams, kalbos tvarkytojams – „Iš kalbos praktikos“. Artimiausias seminaras – kovo 26 d. (pirmadienį).
 
2012-03-01
Lietuvių kalbos institutas kartu su Anykščių rajono savivaldybe pirmą kartą Lietuvoje rengia  nacionalinį konkursą „Mano žodynas“. Konkursui prašoma teikti vienakalbius aiškinamuosius įvairių tipų lietuvių kalbos žodynus: bendrinės kalbos, tarminius, specialiuosius, istorinius ir kitokius. Dalyvauti konkurse kviečiami visi Lietuvos gyventojai. Konkurso nuostatai.
 
2012-02-14

Svetainėje atsirado naujas puslapis – MOKYTOJAMS lituanistams. Skelbiama apklausa lietuvių kalbos rašybos mokymo klausimais. Tikimės Jūsų minčių.

 
2011-12-06

Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos skyriuje šį rudenį pradėtas kurti Lietuvių kalbos naujažodžių duomenynas. Pasidairyti jame ir apie jį pasiskaityti galima jau dabar. Nuolatinė prieiga pateikta „Kalbos namų“ svetainės skyrelyje ŽODYNAI ir kt.

 
2011-10-02

     Praėjus beveik dešimtmečiui nuo tada, kai pradėta leisti „Kalbos patarimų“ bandomųjų knygelių, skirtų kalbos praktikai, serija, jau galima įvertinti ir apibendrinti jose pateiktų kalbos rekomendacijų tikslumą, paveikumą, tikslingumą. Galima galvoti ir apie atnaujintą jų leidimą.
     Per tą laiką sukaupta daug naujų vartosenos duomenų, norminamojoje literatūroje atsirado naujų kalbos rekomendacijų, patikslintas kai kurių kalbos reiškinių vertinimas.
     „Kalbos patarimų“ rengėjai nuolat gauna ir skaitytojų pastabų, bet norėtų dar geriau jausti tų, kurie savo darbe naudojasi šiuo leidiniu, poreikius. Tad nutarta iš pradžių surengti kol kas siaurą dalykinę diskusiją dėl atnaujinamų „Kalbos patarimų“ gramatikos dalies – šiemet spalio pabaigoje Lietuvos literatūros vertėjų sąjungoje.
     Neabejojame, kad reikėtų ir platesnių seminarų, susitikimų su žiniasklaidos, leidyklų vertėjais ir redaktoriais, kalbos tvarkytojais, mokytojais lituanistais, specialybės kalbos dėstytojais. Todėl prašytume visus, kurie suinteresuoti „Kalbos patarimų“ tobulinimu, raštu atsakyti į anketos klausimus, o atsakymus siųsti anketoje nurodytu el. p. adresu (pageidautina – iki šių metų pabaigos), taip pat teikti konkrečius pageidavimus dėl seminarų.

 
2011-09-04

Ačiū visiems, ir vasarą nepamiršusiems užsukti į „Kalbos namus“, rašiusiems laiškus, prašiusiems kalbos konsultacijų.
Kol kas yra likę neatsakyti iš anksčiau gauti du klausimai dėl vietovardžių, nes nebuvo nurodyta tikslaus adreso: 1) Vladui Kazlauskui dėl piliakalnio vardo Sipsalė (ar Sypsalė),  2)  A. J. Redeckui dėl Šileikių (Šilaikių) ir kt. vietovardžių formų. Atsakymai netrukus bus įdėti į „Vietovardžių žodyno“ skyrelį NUOMONĖS.

 
<< Pradžia < Atgal 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Pirmyn > Pabaiga >>

Rezultatai 121 - 128 iš 225